ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 11.01.2026
Najważniejszym punktem świętowania uroczystości Objawienia Pańskiego jest Msza Święta, która rozpoczyna lub kończy organizowany w wielu miastach tzw. Orszak Trzech Króli – uliczne jasełka. Barwne orszaki są już tradycją, zapoczątkowaną w Warszawie w 2008 roku. W tym roku przejdą pod hasłem „Nadzieją się cieszą”. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także Dniem Modlitwy i Pomocy Misjom. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski tego dnia w parafiach zanoszona jest do Boga modlitwa za misjonarzy, a ofiary składane na tacę w polskich kościołach przekazywane są na wsparcie misjonarzy z naszego kraju na całym świecie. W Kościele greckokatolickim obchodzone 6 stycznia Święto Epifanii, popularnie zwane Jordanem, jest wspomnieniem Chrztu Pańskiego w rzece Jordan. Święto Epifanii należy do najbardziej uroczystych w Kościele greckokatolickim.
Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy oficjalnie liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Świąteczny wystrój i tradycja śpiewu kolęd trwa do MB Gromnicznej – 2 lutego. Zapraszam na Jasełka, po Mszy św. o godz. 10.00, przedstawią uczniowie naszej szkoły podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Brzeziu!
- W czwartek – wspomnienie św. Antoniego, opata
- W sobotę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Na stoliku przy wyjściu znajduje się woda święcona, którą można zabierać do domów.
Za tydzień składka remontowo – inwestycyjna na wymianę inwestycji elektrycznej po prawie 40 latach…!
Dziękuję bardzo Paniom z Komitetu za pomoc w wysprzataniu koscioła.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin ul. Modrzewiowej n-ry: 7,9,13,25
Dziękuję za wspólne Orszakowe kolędowanie Paniom Sołtysom z Brzezia i Ujazdu z niektórymi mocniej zaangażowanymi członkami Rad Sołeckich , Panu Organiście Michałowi i jego zastępcy Piotrowi , którzy pomagali Panu Wiesławowi dyregentowii Orkiestry w podtrzymywaniu śpiewu kolęd.
Dziękuję Ministrantom , Lektorom , Panom Szafarzom, Panom Strażakom z Brzezia i Ujazdu oraz Panom Policjantom ale przede wszystkim dziękuję przybyłym naszym Wszystkim naszym Parafianom z dwóch miejscowości i nie tylko Wielkiej Wsi, Kobylan, Tomaszowic i Rząski …..
Wobec licznych zapytań o źródło finansowania tegorocznego Orszaku informuję iż wszelkie koszty a więc zakup ponad 300 papierowych koron, 120 chorągiewek, 50 baloników, heroldowych chorągwi, flag orszakowych, pamiątkowych naklejek, słodkości cukierków, koszty wynajmu Młodzieżowej Orkiestry Staromiejskiej , nagłośnienia, reklamy – zostały pokryte przez Tych Parafian, którzy składają w czasie wizyt duszpasterskich tzw. kolędy….to kika tysiecy złotych… Figury św. Rodziny w szopce zostały sfinansowane przez sponsorów i sołectwo Ujazdu!
Za tydzień zapraszam na wspólne kolędowanie o g. 10.45 z Kapelą Hólan ze Śląska Cieszyńskiego ….zapraszem wszystkich chorych, samotnych, naszych seniorów i seniorki z całej naszej Parafii i nie tylko…- z sąsiednich parafii…