33 Niedziela zwykła – 13.11.2022
Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
A obchody Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej mają na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim.
Dzisiaj 13 listopada o 15.00 abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. w Bazylice Mariackiej.
Kalendarz liturgiczny:
- W środę – NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
- W czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- W piątek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- W sobotę – bł. Salomei, zakonnicy
- W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA i wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. W tym dniu wypowiemy uroczyście Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
W poniedziałek o 19.15 spotkanie I Kręgu Oazy Rodzin.
Zapraszam kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII i I szkoły średniej na spotkanie w sobotę, 19.XI, po Mszy świętej (g. 18.00).
Dziękuję Rodzinom z ul. Jurajskiej 24A,48,62,68 oraz grupie Pań z Wielkiej Wsi, które wczoraj zadbały o czystość i piękno naszej świątyni i za złożoną ofiarę.
Za tydzień zapraszam mieszkańców już z Brzezia ul. Narodowa 2,6,10 ul. Szkolna 2,5,12,18
Proszę zapoznać się z nowym planem sprzątania na nadchodzący rok i ewentualne poprawki lub deklaracje złożenia ofiary zamiast obecności przy sprzątaniu!
W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na dalszy remont drogi do kościoła i parkingu!
Wypominki Roczne – modlimy WSPÓLNOTOWO się za naszych zmarłych przez cały rok w I i III niedzielę miesiąca o godz. 7:50, 9:50 i 15:50
Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na Eucharystię, trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy
Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie Raz w miesiącu będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia. Kartki na wypominki można pobrać przy wyjściu z kościoła i złożyć osobiście / do końca listopada. Proszę o czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych polecanych w wypominkach oraz określenie godziny!
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
Amen.
x.Ryszard
W tym tygodniu do małopolskich kin studyjnych trafią dwa wyjątkowe filmy dokumentalne poruszające tematy związane z duchowością i religią. Już od 10 listopada w wybranych kinach będzie można zobaczyć „Głos” Dominiki Montean-Pańków. Film został doceniony za dźwięk i montaż podczas 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Nowicjat zakonu jezuitów to surowa forma próby. Przez dwa lata odcięcia od społeczeństwa i udogodnień cywilizacji młodzi mężczyźni mają dość czasu, aby rozważyć pytanie: czy życie zakonne jest dla mnie? W dokumencie Dominiki Montean-Pańków obserwujemy między innymi pierwsze wykłady dla przyszłych zakonników. „Jak będziesz siedział w budzie, to będziesz widział owoce w codzienności” – mówi starszy zakonnik. Ujęcia pustyni w obiektywie Wojciecha Staronia określają symboliczny horyzont doświadczenia uczestników nowicjatu, a miarowa muzyka Adama Bałdycha kreuje aurę medytacji.
HARMONOGRAM SEANSÓW:
Kino Tatry 10-list 17:00
Kino Mikro 12-lis 17:30 + SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ
Kino Paradox 13-list 14:
Kino Kijów 17-lis 17:00
Kino Agrafka 18-lis 19:00
Kino Kika 19-lis 17:00
Kino Pod Baranami 20-lis 18:30
Z kolei 11 listopada do kin w całej Polsce trafi „Katedra” Denisa Dobrovody. Dokument został zwycięzcą tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Dla jednych idealista wiedziony żarliwą wiarą, dla innych szaleniec i człowiek grzeszący pychą – 60 lat temu Justo Gallego Martínez rozpoczął wznoszenie katedry w hiszpańskim Mejorada del Campo. Bez uprawnień, projektu i wykształcenia budowlanego. Własnymi środkami i niemal wyłącznie za pomocą własnych rąk. Wielu trudno zrozumieć to przedsięwzięcie – zwłaszcza w wielokulturowym i sekularyzującym się świecie.
Z udziałem archiwaliów i współczesnych obserwacji film rejestruje proces powstawania gigantycznej budowli. Co się stanie z niedokończoną katedrą po śmierci jej budowniczego?
Serdecznie polecamy oba dokumenty i zapraszamy do kin!
Zespół Krakowskiej Fundacji Filmowej