Ogłoszenia Parafialne

8 Niedziela zwykła – 27.02.2022

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie na zakończenie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego po Mszach przedpołudniowych (odpowiednio do g. 10.00 i do 12.00) oraz przed Mszą popołudniową (od g. 15.00).

 

W piątek – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA, patrona archidiecezji krakowskiej – imieniny naszego wieloletniego kościelnego Pana Kazimierza Smotrzyka – życzymy Mu wszelkich łask zdrowia i Bożej Opatrzności!

 

W środę (2.III) rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00, w czasie których przeżyjemy pokutny obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku do końca życia.

 

W piątek (4.III) o godz. 18.00 Msza święta i Droga Krzyżowa
Jest to pierwszy piątek miesiąca – po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Proszę, by Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówić przed Drogą Krzyżową.
Spowiedź codziennie przed Mszą św., w piątek od godz. 16.45

 

5.III – pierwsza sobota miesiąca odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz. 9.30. Na Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 

W niedzielę o godz.15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Marcin Wolczko ….Bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali popołudniowa Msza święta.

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.
Dzisiaj także rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (12.VI)

 

Dziękuję bardzo Rodzinom z ul.szlacheckiej179,171,157 za wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Szlacheckiej 186A,194,202 oraz z ul. Piaski 2,4

 

Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i z największą żarliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości w serce me wlać raczył wraz z prawdziwą za grzechy moje skruchą i mocną wolą poprawy; podczas gdy z wielkim wzruszeniem i głęboką boleścią duszy mojej Twoje pięć ran rozpamiętywam i myślą się w nich zatapiam, mając przed oczyma, co już mówił o Tobie, o dobry Jezu, święty król, prorok Dawid: „Przebili ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje”. Amen.