Ogłoszenia Parafialne

25 Niedziela Zwykła – 19.09.2021

Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zachęcam do korzystania z dostępnej prasy religijnej.

 

Dzisiaj otwarcie wystawy „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” – to wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Wystawa, która będzie zaprezentowana w naszej parafii do 11 października – została skomponowana zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności.
Wystawa przenosi zwiedzających w świat zagadnień filozoficznych, moralnych i historycznych. Przypomina ponadto wskazówki i przestrogi, jakie kard. Wyszyński i św. Jan Paweł II pozostawili Polakom na czas wytyczania naszej przyszłości już bez ich bezpośredniej pomocy. Ekspozycja składa się z 16 plansz w rozmiarze 70x100cm

 

W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

  • W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • We wtorek – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY
  • W środę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • W czwartek – św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika
  • W sobotę bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy
  • W niedzielę – świętych męczenników Kosmy i Damiana

 

Zapraszam młodzież klasy VII i VIII Sz. Podst. wraz z Rodzicami na Mszę św. i spotkanie przygotowawcze do Sakramentu Bierzmowania w pierwszy piątek października 01.10.2021 o godz. 17.00

 

W październiku, a następnie przez cały okres zimowy do stycznia Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 (w środy o godz. 8.00). Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę o godz. 15.30.
Dzieci i uczniowie otrzymują pamiątki udziału w tym nabożeństwie. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 16.40.
Za tydzień będzie przeprowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

 

Proszę wszystkich zapisanych pielgrzymów do Łagiewnik o uzupełnienie danych celem ubezpieczenia przejazdu
Spotkanie z Rodzicami dzieci kl. III dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00,

 

W sobotę-niedzielę 2-3 października – wyjedzie autokarowa pielgrzymka parafialna do grobu błog. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie i grobu błog. Ks. Michała Sopoćki w Białymstoku.
W zeszła niedzielę na pomoc imigrantom z Afganistanu zebraliśmy 935 PLN, które przekazano na konto CARITASU a w imieniu Parafii składam serdeczne Bóg zapłać WSZYSTKIM DOBROCZYŃCOM I OFIARODAWCOM za ofiary złożone na dzisiejszą składkę remontowo-inwestycyjną, która będzie przeznaczona na wymianę remont systemu kotłowni gazowej /kolejne miesiąc/

 

Akcja charytatywna „Kredkobranie 2021”

Do 8.10.2021 /piątek/ trwa ogólnopolska akcja charytatywna Kredkobranie. Jest to czwarta edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”.
Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pokazujemy, że dbamy o naszych Przyjaciół, Ambasadorów polskości na Kresach, przyszłych kustoszy polskich miejsc pamięci za wschodnią granicą. Ofiarowane przybory można składać do specjalnych koszów w kościele lub w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Brzeziu przy wejściach głównych!
Regulamin akcji oraz informacje o Kredkobraniu można znaleźć na stronie  www.kredkobranie.pl, pod numerem telefonu 785-042-119 lub pisząc na adres e-mail:  [email protected].

 

 

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Narodowa 56,56c,52,58,72,74 za podjęty dyżur w kościele w ubiegłym tygodniu i kwiaty. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Narodowej 76/2, 80, 84, 86.

 

…Życzę błogosławionej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia…
Ks. Ryszard