Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkiego Postu ‑ 21.03.2021

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i popołudniowa Msza święta – o godz. 16.00.

 

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 po niej wieczorna Msza święta. Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez  młodzież naszej parafii.

 

Rekolekcje Wielkopostne z uwagi na zagrożenie pandemią grypy zostają odwołane. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 10.00. Gromadzimy się (jeżeli pozwoli pogoda) na placu przed kościołem, gdzie nastąpi odczytanie Ewangelii i poświęcenie palm: następnie wejście procesyjne do kościoła. Na pozostałych Mszach św. prosty obrzęd poświecenia w kościele!

  • W czwartek  (25.III) –UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00.

 

Istnieje piękna możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającego na objęciu 9-cio miesięczną modlitwą jednego, anonimowego dziecka poczętego. Informacje i deklaracje udziału w tym dziele na stolikach z prasą i koło zakrystii. Bardzo proszę o zabieranie tych ulotek i w sytuacji pozytywnej decyzji przyniesienie wypełnionych deklaracji na Mszę św. 25.III.

 

W Wielki Poniedziałek  29.03.2021 r. do południa od godz. 9.00-10.00 oraz popołudniu od 15.00 do 18.00 będzie okazja do spowiedzi  a w czasie Mszy św. będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych!

 

Odwiedziny chorych pozostających w domach będą miały miejsce po  telefonicznym kontakcie i uzgodnieniu!!! W poniedziałek zostanie otwarta woda na cmentarzu. Dziękuję bardzo Paniom, Panom, Młodzieży, którzy przez trzy dni z oddaniem troszczyli się o czystość naszej świątyni —  dziękuję Wiernym z ul. Zarzecze 14,29/1,29/2 ,48 ul. Spokojna 84 ul. Brzozowa 8, którzy w piątek  podjęli troskę o  czystość kościoła oraz za złożoną ofiarę na materiały do czyszczenia a Panu Piotrowi Łagosz i Łukaszowi Drewniak dziękuję wyczyszczenie i zdeponowanie wykładzin po sezonie zimowym.

 

Przy wyjściu z kościoła ze stolika można nabywać /co łaska – cukrowe Baranki Wielkanocne (ofiary przeznaczone są za pośrednictwem Caritas dla biednych i potrzebujących)

 

W nadchodzącą sobotę  zapraszam przedstawicieli  rodzin z ul. Modrzewiowej z numerów: 7, 9, 13, 25, 27, 20, 22

 

W naszej świątyni przeprowadza się JONIZACJE antybakteryjna, a w sobotę wieczorem oraz w godzinach rannych i po kolejnych Mszach św. niedzielnych wszystkie ławki, klamki itp. uchwyty zostają umyte specjalnymi środkami dezynfekującymi!