Ogłoszenia Parafialne

Apel o ratowanie życia Oli

 

 

Moi kochani, mam na imię Ola ,od urodzenia choruję na MUKOWISCYDOZĘ – nieuleczalną, śmiertelną chorobę, która zabiera mnie z tego świata. Jestem po 5 operacjach. Mam założoną gastrostomię do żywienia i port naczyniowy do leczenia. Dotychczasowe leczenie choroby było tylko leczeniem jej objawów, tj: duszności, kaszlu, przewlekłych stanów zapalnych płuc i oskrzeli, niedożywienia i wielu innych. Od niedawna pojawiły się na świecie leki leczące przyczynę choroby. To jakiś CUD!!!. By móc dalej żyć i przestać się dusić, potrzebuję dwóch nowych leków przyczynowych (leki te muszą być przyjmowane jednocześnie). Terapia tymi lekami nie jest refundowana w Polsce, w odróżnieniu od wielu krajów zachodniej Europy. Roczny koszt leczenia to suma bliska 1,2 mln zł! Mojej rodziny nie stać na taki wydatek. Każda Wasza  pomoc = moje ŻYCIE!  

Tylko Wasza pomoc w zakupie leku przyczynowego KAFTRIO+Kalydeco, daje mi nadzieją na w miarę normalne ŻYCIE. Ludzie zdrowi boją się starości – ja natomiast marzę o starości. ŻYJĘ- bo modlą się i walczą o mnie moi rodzice, znajomi i wielu wspaniałych ludzi, takich jak Wy.

Osoby chore na mukowiscydozę, które żyją w krajach gdzie leki są refundowane, już po miesiącu jego przyjmowania odstawiają tlen. Płuca oczyszczają się i regenerują w szybkim tempie. Osoby zakwalifikowane do przeszczepu płuc po roku czasu przyjmowania leków przyczynowych, nagle nie potrzebują tego przeszczepu. Ci ludzie żyją normalnie. Wracają do szkoły, pracy i realizują swoje marzenia. Ja tego uczucia nie znam.

 Dlatego bardzo chciałabym prosić Was moich aniołów, byście pomogli mi w zbiórce i zakupie tych leków. Proszę Was o wsparcie dla mojej rodziny, by oni nie musieli myśleć codziennie o mojej śmierci, w czasie gdy istnieją leki pozwalające przed nią uciec.

 „Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście  jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście” Mat. 25,40 

Aleksandra Koza

 

Można mnie także wesprzeć wchodząc na link siepomaga, gdzie mam utworzoną zbiórkę lub dokonując wpłaty na subkonto fundacji MATIO z dopiskiem Dla Aleksandry Kozy. Każdą wpłatę można odliczyć w rozliczeniu podatkowym.

https://www.siepomaga.pl/ola-koza