Ogłoszenia Parafialne

REKOLEKCYJNA MSZA ŚW. I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

 

„Pan Bóg wszystkim powiedział: w tym roku zapraszam was na rekolekcje Ja.

Pytamy więc: kto? A On odpowiada – Jestem, który jestem. A ziemia, na której stoisz, święta jest. Dałem ci ją w posiadanie piękną i żyzną, a ty ją zeszpeciłeś, zniszczyłeś, bo chciałeś ulepszać. Chciałeś ulepszać rodzinę, a przecież wam pobłogosławiłem – mówi Bóg – mężczyźnie i kobiecie. A ty znowu człowieku przez całe lata przekonywałeś mnie, że rodzina po twojemu będzie inna; nie potrzeba mężczyzny i kobiety. I znowu chciałeś ulepszyć, twierdząc , że wystarczy miłość. Dałem ci życie i mówiłem: chroń, bo jest święte. Bo żyjesz we mnie – mówi Bóg. – A ty człowieku przez te lata znowu ulepszałeś. Chciałeś decydować, kto może żyć, kto może mieć szansę przeżyć, a wielu unicestwiłeś przez złość i zawiść . Chciałeś mieć tak wiele – człowieku – mówi Bóg. Zdobywałeś, napożyczałeś, nabudowałeś i nabawiłeś się. Zapomniałeś jednak, że wszystko co masz – ode mnie pochodzi.

Mamy więc rekolekcje, na których musimy uderzyć się mocno, mocno w piersi, bośmy zgrzeszyli. Wszyscy, bez wyjątku. Pychą i obżarstwem, zachłyśnięciem się władzą, ubrani w bisiory i często jak arcykapłani sprzed 2 tysięcy lat, którzy mieli prawo – jak mówili – ale nie mieli miłości i przebaczenia.
Te rekolekcje zapewne nas zmienią. Jednym w miarę upływających za zamkniętymi drzwiami dni podskoczy ciśnienie i będą się szamotać ze sobą i własnym sumieniem. Zmienić się, czy może poczekać chwilę, aż ktoś w końcu otworzy te drzwi?
Inni wierzą: mój Pan i mój Bóg nie potrzebuje drzwi, żeby wejść. On je przenika i nawet gdy będę w zamknięciu , nawet gdyby z drugiej strony nie było klamki – On przyjdzie, bo wie, że na Niego czekam. Niczego więc bać się nie będę…”

 

ZAPRASZAM DO DUCHOWEGO UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW. w intencji WSZYSTKICH PARAFIAN O ZDROWIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE ZA WSTAWIENNICTWEM NMP. MATKI KOŚCIOŁA I ODDALENIE OD NAS I NASZYCH WSZELKIEGO ZŁA W TYM EPIDEMII – KTÓRA ZOSTANIE ODPRAWIONA W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 29.03.2020 o godzinie 11.30 w naszym kościele!
/ być może uda się uruchomić bezpośrednią transmisje w internecie …szczegóły w niedzielę rano na stronie parafialnej /

Po Mszy św. / ok 12.00 -13.00 / udam się z Najświętszym Sakramentem błogosławić Was Drodzy Bracia i Siostry w Waszych domach / proszę o podchodzenie do okien /

W TYM ŚWIĘTYM CZASIE POŁUDNIOWEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PROSZĘ O ODMAWIANIE TAJEMNICY BOLESNEJ RÓŻAŃCA ŚW. , LITANII DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO I LITANII DO WSZYSTKICH ŚW.

Ks. Ryszard

 

TRASA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

….Ujazd…Brzezie …
…Z kościoła do pętli – -Krótka w kier. Tomaszowic —
Ujazdowska —Krótka —Świerkowa —Sosnowa—Widokowa—
Kluczwody—P. Sikorscy —/ Remiza/ —Jurajska—Różana—
Zielona—Tatrzańska—Różana—Ogrodowa—Jurajska—-
Modrzewiowa—Jeziorańska—Narodowa—Szlachecka/w
prawo/—Złota—Akacjowa—Szlachecka—Piaski—Cicha—
Szlachecka—Kulki—Szlachecka—Łakowa—M.Reja—
Szlachecka—Osiedle Szlacheckie—Szlachecka / na mostku w
prawo/—Kluczwody—Żródlana —Osiedle—Kluczwody—
Szkolna —Szkoła im.T.Kościuszki—Kasztanowa—Osiedlowa–
-Parkowa—Narodowa—Kluczwody/Krzyż/—Zarzecze—
Zarzecze Góra—

BŁOGOSŁAWIENSTWO NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM NAD CAŁĄ PARAFIĄ.