Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

 

W dzisiejszą  trzecią niedzielę miesiąca, chcemy w postawie adoracji uklęknąć przed Tym, który JEST; którego imię brzmi: Jestem, który jestem i zaśpiewamy po komunii św. SUPLIKACJE!

 

Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe w zbiorowej wspólnocie /w piątek i niedzielę/ – wszystkie spotkania formacyjne dzieci i młodzieży , spotkania Kręgów Biblijnych , Chóru Parafialnego , Scholii Dziewcząt – ZAWIESZONE  aż do odwołania. 

Zachęcam do osobistej adoracji  i MODLITWY – Kościół będzie otwarty codziennie w g. 10.00 -18.30.

 

Wszyscy duszpasterze zostali  zobowiązani do przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.
Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki  lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30-sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć jego rozprzestrzenianie się.
W naszej świątyni tzn. w sobotę wieczorem oraz w godzinach rannych i po kolejnych Mszach Św. niedzielnych wszystkie ławki, klamki itp. uchwyty zostaną umyte specjalnymi środkami dezynfekującymi!

Każdego dnia o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiał będę w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

 

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych PROSI się CZCIGODNYCH PARAFIAN o powstrzymanie się od spotkań z innymi osobami. Ze szczegółowymi informacjami należy zapoznawać się na stronach: www.gis.gov.pl, www.gov.pl/koronawirus.

 

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Narodowej  76/2, 80,84,86 za troskę o czystość naszego kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Narodowej  51,61,110 i ul. Słonecznej 2! 

 

Informacje o transmisjach Mszy Świętych.

Niedziela, 15 marca 2020 r.:

  • 7:00 – TVP 1
  • 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
  • 9:30 – Telewizja TRWAM
  • 11.00 – TVP 1
  • 13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.:

  • 7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.:

  • 20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www.episkopat.pl.

 

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.