Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Wielkiego Postu – 8.03.2020

 

Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Ad gentes  i jest przeżywana jako Dzień Solidarności z Misjonarzami. Istnieje możliwość pomocy misjonarzom i misjonarkom poprzez wysłanie SMS-a o treści „Misje” na numer 72032.

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00,  po nim popołudniowa Msza święta. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

 

W piątek o godz. 17.15  Droga Krzyżowa dla dzieci  i Msza Święta. Około 18.35 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych!

 

W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Bożego a  w przyszła niedzielę wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, prezbitera

 

Pielgrzymka kapłanów Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 14.III.2020 – pamiętajcie w  modlitwach o swoich księżach!

 

Zostały poddane renowacji – odnowienia złotniczego obudowy relikwii, kielichy monstrancje i niektóre naczynia liturgiczne!

Za zgodą odpowiednich władz Urzędu Gminy na koszt parafii  zostanie zamontowany monitoring kamer w kierunku parkingu przy cmentarzu /śmietnik/ z uwagi na powtarzające się próby podrzucania śmieci do pojemników parafialnych.

 

Dziękuję bardzo państwu z ul.Narodowej 72,74,58,56,56c za podjęcie dyżuru i przygotowanie naszej świątyni na niedzielę jak również za złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul.Narodowej 76/2,80,84,86.