Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020

 

Dzisiaj pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00,  po nim popołudniowa Msza Święta. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego. Dzisiaj po każdej Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli skorzystać w Środę Popielcową!  

 

  • We środę – święto św. Kazimierza, królewicza- Patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • W sobotę – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty
  • W piątek o godz. 17.15  Droga Krzyżowa dla dzieci  i Msza święta. Jest to I piątek miesiąca, spowiedź  od 16.30 do 18.00  po Mszy Świętej Litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Około 18.45  Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych!

 

Przyszła I  niedziela Wielkiego Postu (8.III)  to tzw. Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Część składki będzie przeznaczona na ten cel. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II  Nie lękajcie się !

 

Kandydatów do bierzmowania  zapraszam na spotkanie w sobotę, 7.III, po Mszy świętej, czyli o godz. 18.45 w sali św. Franciszka.

 

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Narodowej  za wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Narodowej 56, 56c, 58 ul. Radosna 70,72,74