Ogłoszenia Parafialne

7 Niedziela zwykła – 23.02.2020

Dzisiaj ostatnia niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Po Mszach przedpołudniowych adoracja wspólna, następnie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i dalej adoracja indywidualna w ciszy odpowiednio do godz. 10.00 i 11.40. Po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha modlitwa do 16.00, Msza Św. popołudniowa. 


Owocem naszej modlitwy będzie dar wewnętrznego umocnienia, pokoju serca, duchowej radości i zrozumienia wielu spraw w świetle Ducha Świętego oraz mnogość łask wyproszonych dla siebie i innych. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.


We wtorek 25  lutego tuż przed rozpoczynającym się Wielkim Postem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się noc czuwania na, która jest zaproszona cała nasza parafia. Dojazd we własnym zakresie!


W najbliższą 
środę (26.II) rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00, w czasie których przeżyjemy pokutny obrzęd posypania głów popiołem.
W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku do końca życia.


W piątek o godz.
17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci a o 18.00 Msza Święta, a następnie o 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych!


W niedzielę Droga Krzyżowa po Mszy o g. 10.00 czyli
ok.  10.50  dla wszystkich , którzy nie mogli być w piątek a o godz.15.00  Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym/ składka w czasie nabożeństwa  na kwiaty do Bożego Grobu / 


Bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali popołudniowa Msza Święta bez kazania. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. popołudniowej spotkanie w kościele rodziców dzieci przygotowujących do I komunii św.


Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy:
Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.


Dzisiaj także rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7.VI).


Dnia  29.02.2020 /od 17.00 – 20.00/ w Krakowie w Towarzystwie Sportowym SOKÓŁ przy ul. Józefa Piłsudzkiego  zagra koncert rockowy Norbert „Smoła” Smoliński, lidera zespołu Contra Mundum. Wydarzenia mają charakter patriotyczny – zapisy młodzieży i chętnych w zakrystii. Koszt przejazdu autokarem 10 PLN


Zapraszamy osoby w niesakramentalnych związkach małżeńskich na dedykowane im Rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 9 – 11.03.2020, o godz. 19:00, w kościele Miłosierdzia Bożego w Kraków – os. Na Wzgórzach 1A oraz  na spotkanie Niesakramentalnych Związków Małżeńskich  27.03.2020, godz. 18:00
Szczegóły na stronie internetowej mkbrzezie.pl 


Dziękuję bardzo Państwu z ul. Narodowej i Szkolnej  za wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele, za kwiaty i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Narodowa 46, 48, 50, 52, 54.