Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela zwykła – 16.02.2020

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W sobotę  – święto katedry św. Piotra, apostoła

 

Zapraszam do udziału w  Nabożeństwie 40-godzinnym przed Wielkim Postem. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie godzinę po pierwszej i drugiej Mszy dopołudniowej oraz godzinę przed Mszą popołudniową   (8:50-10:00;   10:50-12:00;    15:00-16:00).
Owocem naszej modlitwy będzie dar wewnętrznego umocnienia, pokoju serca, duchowej radości i zrozumienia wielu spraw w świetle Ducha Świętego oraz mnogość łask wyproszonych dla siebie i innych. 

Dzisiaj niedziela składki inwestycyjnej. Można złożyć ofiarę także w przyszłym tygodniu.

 

Dnia  29.02.2020  / od 17.00 – 20.00 /  w Krakowie w Towarzystwie Sportowym SOKÓŁ przy ul. Józefa Piłsudzkiego  zagra koncert rockowy Norbert „Smoła” Smoliński, lidera zespołu Contra Mundum.  Wydarzenia mają charakter patriotyczny – zapisy młodzieży i chętnych w zakrystii . Koszt przejazdu autokarem 10 PLN

     

 Zapraszam jutro tj. w poniedziałek 17.02.2020 po Mszy św. wieczornej do Sali św. Franciszka na kolejne spotkania z Biblia a w piątek tez po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 na Spotkanie Diakoni Ewangelizacyjnej dla mężczyzn !

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej  w Sali św. Franciszka spotkanie Diakoni Wolontariuszy Apostolstwa Chorych!   Dziękuję bardzo Paniom i Panom z ul. Kluczwody  z 40,42, 44, 58, 59 a wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu  czystości i porządku w kościele, kwiaty oraz za złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli Rodzin z ul. Narodowa  nr : 6,10,14 plus ul. Szkolna  n-ry : 2,5,12,18,14

 

 

Domowy Kościół  jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich  Equipes Notre-Dame.

 Domowy Kościół  jako propozycja formacyjna dla małżeństw w ramach Ruchu Światło-Życie powstał z inicjatywy jego Założyciela, Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego (1921-1987). W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ.     Głównym znakiem DK, tak jak całego Ruchu Światło-Życie, są dwa greckie słowa „FOS” (światło) i „DZOE” (życie), wpisane w znak krzyża. Znak ten, a zarazem nazwa Ruchu wyraża jego istotę i cel: światło wprowadzane w życie każdego chrześcijanina, każdego małżeństwa i rodziny. Znakiem pomocniczym DK jest główny znak Ruchu Światło-Życie wyrastający spomiędzy dwóch znajdujących się obok siebie i zachodzących jedna na drugą obrączek, wpisanych wraz z krzyżem w stylizowaną figurę domu.  Główną Patronką DK, jak całego Ruchu Światło-Życie, jest Niepokalana Matka Kościoła.

http://www.dk.oaza.pl/archiwum/zasadydk.html