Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela zwykła – 9.02.2020

 

W przyszła niedzielę rozpoczniemy modlitewne przygotowanie do Wielkiego Postu przez Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, czyli adorację Najświętszego Sakramentu przez dwie kolejne niedziele: 16.II i 23 .II. 2020 Adoracja będzie trwała godzinę po pierwszej i drugiej Mszy dopołudniowej, czyli odpowiednio do 10.00 i 11.45 oraz godzinę przed Mszą popołudniową, czyli od godz. 15.00.

Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – XXV Światowy Dzień Chorego.
  • W czwartek – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy

 

We wtorek 25 lutego tuż przed rozpoczynającym się Wielkim Postem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się noc czuwania na, która jest zaproszona cała nasza parafia. Dojazd we własnym zakresie!
W ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania proszę młodzież o wybranie sobie godzin adoracji w przyszła niedzielę jako osobiste czuwanie modlitewne przy Najświętszym Sakramencie!

 

Dnia 29.02.2020 /od 17.00 – 20.00/ w Krakowie w Towarzystwie Sportowym SOKÓŁ przy ul. Józefa Piłsudzkiego zagra koncert rockowy Norbert „Smoła” Smoliński, lidera zespołu Contra Mundum. Wydarzenia mają charakter patriotyczny – zapisy młodzieży i chętnych w zakrystii. Koszt przejazdu autokarem 10 PLN.

 

Dziękuję bardzo Paniom i Panom z ul. Kluczwody 17,19,33,37 za wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele, kwiaty oraz za złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli Rodzin z ul. Kluczwody, n-ry: 40,42, 44, 58, 59