Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela zwykła – 26.01.2020

 

W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta:

  • We wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  • W piątek –św. Jana Bosko, prezbitera – patrona wychowawców

Po zakończeniu ferii powracamy do godzin Mszy Świętych właściwych dla sezonu zimowego, czyli do godziny 17.00 w dni powszednie (w środy godz. 8.00 rano).

Jutro po świątecznej przerwie spotkanie Kręgu Biblijnego o g.18.30 w sali św.

 

2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, inaczej Matki Bożej Gromnicznej. W czasie niedzielnych Mszy świętych , zapalimy i poświęcimy gromnice. Jest to XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się za braci i siostry zakonne oraz o nowe powołania z naszej parafii . Składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Za tydzień w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 10.00 dzieciom z kl. III zostaną wręczone poświęcone książeczki do modlitwy
I sobota – miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych , których już zapraszam na 8.02./ sobota/ na Mszę św. o g.10.00 ! – można będzie przyjąć sakrament namaszczenia chorych . O godz. 18.00 Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie oraz zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro kończy się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać za spotkania w domach, modlitwę i udział w Mszach świętych w intencji odwiedzonych, a także za okazaną gościnność i złożone ofiary, które służą takim dziełom jak: utrzymanie Seminarium Duchownego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, budownictwo sakralne, pomoc misjom, bratnią pomoc dla księży chorych i emerytowanych, wsparcie dzieł charytatywnych.
/ Dekrety Kurii Metropolitarnej w sprawie uiszczeń podatkowych i ofiar na rzecz budownictwa wiszą w gablocie/

Kolęda
27.01.2020 o godz. 14:00 – ul. Krokusowa
– a od godz. 14:45 ul.Dębowa

Lektorom i ministrantom dziękuję za towarzyszenie i wspólną modlitwę w czasie kolędy.

 

Zapraszam na koncert kolęd dzisiaj w kościele po Mszy św. o g.16.00 w wykonaniu chóru parafialnego Sonitus Dei i Scholi z towarzyszeniem zespołu muzycznego. Nad całością czuwa Pan organista Michał Całek.

Zapraszam chętnych spośród dorosłych i młodzieży do pomocy przy rozbieraniu szopki oraz choinek w (31.I ), po Mszy św. wieczornej, czyli od godz. 18:30.

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Zarzecze nr. 2,9, 10,18,21 za wczorajszą troskę o czystość w kościele i za złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Kluczwody w Brzeziu n-ry: 1, 3, 9, 10.