Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela zwykła ‑ 19.01.2020 r.

W bieżącym tygodniu przypada w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech myśl o tym, jak wiele łączy wierzących w Jezusa Chrystusa, zbliża nas wzajemnie do siebie.

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Fabiana
 • We wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 • W piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
 • W sobotę – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
 • W niedziele – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

 

Pojutrze obchodzimy Dzień Babci a we środę Dzień Dziadka.

Z tej okazji przypomnijmy sobie, że jako wnukowie mamy obowiązek szanować naszych Dziadków, okazywać im wdzięczność, a w razie potrzeby otoczyć opieką.

Drogim Babciom i Dziadkom życzymy dużo sił, błogosławieństwa Bożego i pociechy z wnuków.

 

Dziękuję za wspólne kolędowanie Panom Sołtysom z Brzezia i Ujazdu z Radami Sołeckimi, Panu Organiście z Chórem Parafialnym oraz przybyłym Chorym z Rodzinami lub Opiekunami, naszymi Seniorami i Seniorkami z całej naszej parafii i nie tylko – było nas prawie 60 osób! Dzisiaj kolędowanie naszej młodzieży z Rodzicami, a za tydzień kolędowanie ze Scholą Dziecięcą i Chórem naszej parafii!

Dziękuję bardzo Państwu ul. Zarzecze 1,3,26 za utrzymanie w czystości kościoła. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin Brzezia ul. Zarzecze 2, 9, 10, 18, 19, 20, 21, 32 – chętne Panie do sprzątania świątyni na tzw. ewen. etacie proszę o kontakt! Dziękuje za dzisiejszy dar na planowane remontowo- inwestycyjne prace w naszej parafii.

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

 • poniedziałek – 20 .I 2020
  od g.14.00 ul. Szlachecka 26-124
 • wtorek – 21 .I 2020
  od g. 15.00 ul. Szlachecka 111-135 ul. Złota dok. po Mszy św.
 • środa – 22.I 2020
  od g.14.00 ul. Parkowa – ul. Kluczwody nr. nieparzyste w kierunku ul. Szlacheckiej dok. po Mszy Św.
 • czwartek – 23.I 2020
  od g.14.00 ul. Kluczwody nr. parzyste w kierunku ul. Szlacheckiej dok. po Mszy św.
 • piątek – 24 .I 2020
  od g.14.00 ul. Szlachecka 155-202 dok. po Mszy Św.
 • sobota – 25. I 2020
  od g. 9.00 ul. Żródlana 1-41

Przez cały czas trwania kolędy Msze Św. wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00 a także z racji nadchodzących za tydzień ferii ‑ do Święta MB Gromnicznej włącznie (2.II); wyjątek stanowią środy, kiedy to Msza św. jest o godz. 8.00 rano. W razie przeszkód można umówić się na wizytę w innym terminie, bowiem kolęda jest także okazją do dawania przez parafian świadectwa o własnej wierze i o przynależności do parafii.