Ogłoszenia Parafialne

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 29.12.2019

 

W dzisiejsze Święto polecamy w modlitwie Świętej Rodzinie wszystkie rodziny naszej parafii. Pojutrze we wtorek ostatni dzień roku 2019 a o godz. 16.30 Nieszpory i Msza Św.

  • W środę – NOWY ROK UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Msze Święte o godz. 8, 10 i 16.
  • W czwartek – Wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

 

Za tydzień w poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Składka przeznaczona na misje. Będzie można zabrać poświęcone kadzidło, węgielek i kredę ofiara na Misjonarkę S. Mariolę w Boliwii

W tym tygodniu I piątek miesiąca (3.I 2020 ). Po Mszy św. Litania do NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego (spowiedź pół godziny przed Mszą Św.).

W I sobotę, 4.I 2020 nie będzie odwiedzin chorych- kolejne 1 .II.2020 r. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo I-sobotnie i zmiana tajemnic różańcowych.

 

Trwa wizyta duszpasterska – kolęda, która jest spotkaniem pasterza z wiernymi, w myśl słów Chrystusa: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje” (Mt 10,40). Kapłan przychodzi do naszych domów z Bożym błogosławieństwem, aby wspólnie się modlić oraz błogosławić dom i jego mieszkańców. Dlatego starajmy się odpowiednio do tego spotkania przygotować. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości obecna była cała rodzina. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym stoi krzyż, świece oraz woda święcona z kropidłem. Dzieci powinny posiadać zeszyty lub ćwiczenia z religii. (Woda święcona będzie wystawiona przy wyjściu z kościoła obok zakrystii)

Plan wizyty duszpasterskiej na nadchodzące dni:

  • poniedziałek 30.XII od g.14.00 ul. Widokowa od nr 44
  • wtorek 31.XII 2019 od 9.00 ul. Krótka – od nr 1
  • czwartek 2.I. 2020 od g.14.00 ul. Modrzewiowa /Brzezie-Ujazd/
  • sobota 4. I. 2020 od g. 9.00 ul. Sosnowa od nr 3
  • niedziela 5.I. 2020 od g.17.30 ul. Świerkowa od nr 4- Ujazdowska

 

Przez cały czas trwania kolędy Msze św. wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00.

W razie przeszkód można umówić się na wizytę w innym terminie, bowiem kolęda jest także okazją do dawania przez parafian świadectwa o własnej wierze i o przynależności do parafii.
Przebieg kolędy można śledzić na stronie internetowej naszej parafii www.mkbrzezie.pl

 

Dziękuję bardzo osobom, które wczoraj podjęły troskę o czystość kościoła . W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli Rodzin z Brzezia ul. Zarzecze n-ry: 48 , 29 , Spokojna 84 , Brzozowa 8

 

Wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom życzę błogosławionego tygodnia!

x. Ryszard