Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Adwentu – 1.12.2019

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować na powtórne przyjście Pana i na Święta Bożego Narodzenia. Poświęcenie wieńców adwentowych i lampionów oraz figurek NMP Matki Kościoła /roratek/

Zapraszam do udziału w Roratach o godzinie 17.00 (w środy o godz. 8.00). Mile widziane lampiony – symbol Chrystusa, Światłości świata i Maryi, Jutrzenki rozpraszającej ciemności nocy. Dzieci będą otrzymywały pamiątki za udział w Mszach Św. roratnich. Jutro będzie wręczona  plansza, na której będą naklejać kolejne obrazki – a na każdą Mszę proszę aby przynosiły swoje DOBRE UCZYNKI – napisane lub narysowane na „serduszkach” lub kolorowych stroikach lub ozdobach choinkowych /bombkach/-jedna z choinek będzie przystrojona z tych wszystkich DOBRYCH  UCZYNKÓW.

Dzisiaj możemy wesprzeć wybraną Rodzinę naszą modlitwą i dobrowolną ofiarą poprzez struktury dzieła SZLACHETNEJ PACZKI! Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki wigilijne. W sobotę 7 grudnia 2019 w g.16:00-22:00 Centrum Kultury Gminy Zabierzów zaprasza na Koncert dla KACPRA – kilkunastomiesięcznego bardzo chorego chłopca! 

     Św. Mikołaj dla dzieci z Ujazdu: 7.12.2019 r o godz 17:00 – sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Brzeziu!

W trakcie spotkania prowadzona będzie „AKCJA  POMOCY DLA KACPERKA”

 

Kalendarz liturgiczny:

 • W poniedziałek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego prezbitera
 • W środę – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy oraz św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła
 • W piątek – 6.XII. wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa pierwszy piątek miesiąca.
  Spowiedź od godz. 15.45 – 17.15 –   po Roratach Litania do Serca Pana Jezusa.
  Proszę, by Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówić przed Mszą świętą.

 • W sobotę  – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła  – pierwsza sobota miesiąca.
  W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych. Chorych przyjmujących Komunię św. co miesiąc i zgłoszonych dodatkowo z okazji Świąt odwiedzę z Komunią św. w sobotę, 14.XII. od godz.8.00.
  Róże Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. wieczorną i zmianę tajemnic różańcowych.

 • W niedzielę  w UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8.XII) – na godz. 10.00 zapraszam dzieci klasy III wraz z rodzicami — będzie poświęcenie i rozdanie medalików z Matką Bożą Niepokalanie Poczętą.

 

W sobotę w g. dopołudniowych młodzież z Ruchu Czystych Serc wybiera się na wyprawę po Starym Mieście w Krakowie / zwiedzimy Dom J. Matejki i Sukiennice/  CHĘTNYCH zapraszam po wcześniejszych zapisach i zgodach od Rodziców ! Nie będzie wieczornego spotkania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Sosnowa 3,9,12,18,29,35,39 i P. Kiepus z Wielkiej Wsi  za przygotowanie dekoracji adwentowej i przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z Ujazdu ul. Krótka nr-ry: 9,21,23,27,33.

 

Życzę wszystkim błogosławionego Adwentu!
Maranna Tha! Przyjdź Panie Jezu!
ks. Ryszard