Ogłoszenia Parafialne

34 Niedziela zwykła – 24.11.2019

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj za publiczne odmówienie aktu poświecenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata można uzyskać odpust zupełny. Przeżywamy ostatni tydzień roku kościelnego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy okres Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Pana.

Serdecznie zapraszam do udziału w „Roratach”, czyli Mszach Świętych adwentowych ku czci NMP, z którą chcemy przygotować się do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00 (w środy o godz. 8.00). Uczniowie i dzieci zachęcani są do uczestnictwa w Roratach poprzez zabieranie do domu figurki NMP Matki Kościoła i wspólną rodzinną MODLITWĘ np. różańcową!

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wsp.św. męcz. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  • W poniedziałek – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
  • W sobotę – święto św. Andrzeja Apostoła

Bardzo proszę o przygotowanie lampionów adwentowych bowiem w czwartek rozstrzygniecie konkursu dla uczennic i uczniów w SP im. Tadeusza Kościuszki! Bardzo dziękuję obecnym wczoraj Rodzinom z ul. Widokowej nr 6, 61,  97  za troskę o czystość i piękno naszego kościoła, wymianę kwiatów i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Sosnowa nr. 3,9,12,18,29, 39, 43a.

Pon. 25.XI. g. 17.30 Krąg Biblijny – czytanie i rozważanie kart Pisma Św. / Księga Rodzaju/
Pon. 25. XI. g. 19.oo Diakonia Ewangelizacyjno-Biblijna
Czw. 28..XI. g. 17.30 Diakonia Apostolstwa Chorych – Szlachetna Paczka

Ks. Ryszard