Ogłoszenia Parafialne

32 Niedziela zwykła – 10.11.2019

Jutro przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby Polska, wdzięczna Bogu za wolność, była wierna swym chrześcijańskim korzeniom. Niech to będzie przedmiotem naszej troski i modlitwy.

Dzisiaj także Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, którego tematem jest Sudan – kraj, w którym dokonują się przemiany i walka o wolność, ale także jest to kraj w którym cierpią chrześcijanie, zepchnięci na margines społeczny, żyjący w obliczu zamachów na chrześcijańskie świątynie i osiedla, zmuszani do exodusu – Módlmy się, aby Sudan pozostał ich domem.

 • W poniedziałek – wsp. Św.Marcina,
 • We wtorek – wsp. św. Jozafata,
 • W środę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, p. męczen. Polski,
 • W piątek– św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła,
 • W niedzielę – św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy.

Zapraszam uczniów VII, VIII oraz ponadpodstawowych na spotkanie w ramach cyklu  przygotowań do Bierzmowania – w sobotę, 16.XI, po Mszy wieczornej.

Parafia p.w.  NMP Matki Kościoła w Brzeziu wraz ze Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki ogłaszają konkurs na wykonanie najpiękniejszego lampionu adwentowego w formie przestrzennej.
Celem konkursu:

 • rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności,
 • pobudzenie twórczej wyobraźni,
 • rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi,
 • promowanie osiągnięć osób uzdolnionych plastycznie,
 • uwrażliwienie na duchowe aspekty życia,
 • dostrzeganie piękna otoczenia.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie z klas I-VIII . Szczegóły i zasady regulaminu znajdują się pod tym linkiem: Konkurs Szkolny „Najpiękniejszy Lampion Adwentowy”

W przyszła w niedzielę 17.11.2019 będziemy gościć przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2020 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 10 PLN . Będą dostępne także egzemplarze Pisma Świętego do słuchania. Mam nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelie i życia Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecam!!!

Na stolikach, na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej www.mkbrzezie.pl są informacje odnośnie ewentualnej pielgrzymki do Fatimy w 2020. Zgłoszenia rezerwacji z wpłatą zaliczki do 8.XII.

Dziękuję bardzo Paniom z rodzin zamieszkałych przy ul. Kluczwody za podjęcie wczorajszego dyżuru w kościele, zadbanie o wspaniały stan czystości świątyni oraz złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli mieszkańców ulicy Świerkowej nr.15,18,23,25.

W przyszła niedzielę wspieramy szczególnie swoją ofiarą MODLITEWNĄ oraz materialną naszą WSPÓLNOTĘ PARAFIALNĄ – zachęcam do pisania na kartkach swoich intencji, próśb i podziękowań, które będą przedstawione Panu Bogu w czasie Mszy Św. w intencji Parafian oraz wszystkich jej dobrodziejów w pon. 18.XI. 2019 r.

Pan sołtys Brzezia przypomina o jutrzejszym spotkaniu seniorów na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych o g.17:15 w remizie OSP Brzezie, a ja bardzo dziękuje za pomoc w organizacji dzisiejszej uroczystości P. Organiście Michałowi wraz z Parafialnym Chórem oraz P. Janowi Baran wraz z sołectwem Ujazd.

Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia!