Ogłoszenia Parafialne

28 Niedziela zwykła XIX Dzień Papieski – 13.10.2019

Dzisiaj obchodzimy XIX  Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”
Wolontariusze z naszej szkoły  zbierają przed kościołem ofiary do puszek na rzecz
uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
Za wszelkie szczodre OFIARY – „Bóg zapłać”.

 

W bieżącym tygodniu wspominamy świętych i błogosławionych:

 • Dzisiaj tj.w niedzielę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera (13.X).
  Zapraszam na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie- o g.15.30 różaniec –
  godz. 16.00 Msza święta i procesja światła/Litania Loretańska/
 • Jutro Dzień Edukacji Narodowej pamiętajmy w modlitwie w intencji dzieci,
  młodzieży, nauczycieli, wychowawców, rodziców, pracowników szkoły.
 • We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • We środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (41 r. wyboru kard. Karola Wojtyły
  na Stolicę Piotrową)
 • W czwartek– wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
 • W piątek – ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY, patrona Służby Zdrowia;
 • W sobotę – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
 • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA KANTEGO, PREZBITERA, patrona
  archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa oraz społeczności akademickiej.

Przeżywając miesiąc misyjny dzisiejszą  składkę z tej niedzieli, jesteśmy zobowiązani odprowadzić  do kurii, na cele misyjne. A przyszłą niedzielę składka „remontowo–inwestycyjna” w całości na rzecz naszego kościoła. 

Dziękuję Rodzinom z ul. Różana –  nr. 7,5,1,20,14 i ul. Tatrzańska 8 za zorganizowanie sprzątania kościoła , przystrojenie w kwiaty i złożoną ofiarę. 

 W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Tatrzańska 10,30,32,34,36.

 

Szanowni Państwo!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Dotrzeć do rodzin, osób osamotnionych, które choć są w trudnej sytuacji, próbują na miarę swoich możliwości walczyć – to główny cel SZLACHETNEJ PACZKI. Do tych osób Stowarzyszenie dociera poprzez swoich wolontariuszy, którzy w trakcie indywidualnego spotkania poznają i diagnozują każdą jednostkową sytuację. Na podstawie rozmowy, poznanej historii, wolontariusze decydują jaka pomoc będzie dla rodziny właściwa. Dzięki temu dostaje ona szansę na doświadczenie Mądrej Pomocy – wsparcie w postaci paczki materialnej lub innej formie odpowiadającej na konkretne potrzeby (np. indywidualne spotkania wolontariusza z seniorem, który zagrożony jest wykluczeniem społecznym – PACZKA Seniorów, spotkania z prawnikiem, który pomaga przezwyciężyć bariery prawne – PACZKA Prawników, etc.).
Zwracam się z prośbą o przekazanie wiadomości o osobach lub rodzinach będących w potrzebie w naszej parafii w celu kontaktu ze strony Wolontariuszy, zapewniając jednocześnie zachowanie pełnej anonimowości w trakcie realizacji działań programu. / do 20 października 2019/

ks. Ryszard