Ogłoszenia Parafialne

23 niedziela zwykła – 8.09.2019

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

 • Dzisiaj–ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (8.IX)
 • W poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
 • We wtorek – św. Piotra Klawera , prezbitera
 • W piątek  – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła (13.IX)

 

O godz. 18.00  Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. Różaniec Fatimski i procesja Maryjna. Bardzo proszę o niesienie figury Matki Bożej przez Panie z I Róży Różańcowej z Ujazdu.

W tym dniu (13.IX) z racji Nabożeństwa Fatimskiego godzina Mszy świętej zostanie zmieniona z 8.00 na 18.00.

 • W sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego  odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod krzyżem”. Główne uroczystości zaplanowane są na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka, ale każdy będzie mógł włączyć się do akcji w swoim miejscu zamieszkania – przy krzyżu misyjnym, przydrożnym czy kapliczce. Wydarzenie organizuje diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała m.in. „Różaniec do granic” i „Wielką pokutę”.
  Organizatorzy liczą, że w spotkaniu pod krzyżem na lotnisku w Kruszynie weźmie udział kilkaset tysięcy wiernych, a w całej Polsce włączy się w nią nawet milion osób. W tym miejscu k. Włocławka 7 czerwca 1991 r. podczas Mszy świętej homilię wygłosił papież św. Jan Paweł II.
  Zapraszam WSZYSTKICH  PARAFIAN do naszego kościoła  na godz. 17.00 na MODLITWĘ
 • Odpusty w dekanacie:  dzisiaj w Racławicach z okazji Święta Narodzenia NMP – Suma o godz. 11.30;
  w  Kobylanach w Święto Podwyższenia Krzyża (14.IX) –
  w Modlnicy ku czci Matki Bożej Bolesnej w niedzielę 15.IX.2019
 • Za tydzień w niedzielę 15.IX. zapraszam wszystkie dzieci i młodzież naszej Parafii na Mszę św. na godz. 10.00 w czasie, której poświecę tornistry, plecaki i wszelkiego typu przybory  szkolne !
 • Zapraszam na spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i dziewczynki, które chciałyby śpiewać w scholi w przyszłą niedzielę (15.IX) po Mszy św. o godz. 10.00 tutaj w kościele.
 • Zapisy na  planowana parafialną pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej i Szczepanowa do przyszłej soboty. Proszę o dokonywanie wpłat rezerwacji miejsc w zakrystii. Informacje na stoliku i w gablocie.

 • W przyszłą niedzielę kiedy będziemy wspierać materialnie naszą WSPÓLNOTĘ  – pamiętajmy o naszych intencjach tych dziękczynnych oraz tych błagalnych aby mogły być złożone na Ołtarzu sprawowanej Eucharystii.

Rodziców dzieci klasy III zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę  14.IX po Mszy wieczornej, czyli ok. 18.40.

Dziękuję bardzo Paniom z ul.Jeziorańskiej – PP . Magdalenie, Monice, Martynie  Czajowskim Zofii Łapka, Beacie Dudoń i P. Januszowi Prochal   za wysprzątanie i przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę  ” Bóg Zapłać „ za ofiary na sprzątanie kościoła PP. Helenie Bialik ,Joannie Sieprawskiej, Janinie Styrlińskiej z Brzezia.

Państwu Młodym Emilii i Grzegorzowi dziękujemy za ofiarowane kwiaty. Życzymy Nowożeńcom wszelkich łask Bożych na nowej drodze życia.

 

W przyszłym tygodniu będę wdzięczny za podjęcie posługi przez przedstawicieli rodzin z ul. Modrzewiowej nr 7,9,13,25,27,33,43 .

 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!