Ogłoszenia Parafialne

22 niedziela zwykła – 1.09.2019

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie bł. Bronisławy
  • We wtorek –  św. Grzegorza- z ok. im. pamiętajmy z wdzięcznością o ks.Grzegorzu
  • W czwartek – wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty
  • W niedzielę –ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (8.IX)

 

Od poniedziałku (2.IX) Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00. Msze święte poranne w środy o godz. 8.00. W niedziele Msze bez zmian – o godz. 8.00, 10.00 i 16.00.

Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej – w poniedziałek, 2.IX., o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców, i nauczycieli.

W szkole wspólna inauguracja Roku Szkolnego w sali gimnastycznej o godz. 9.00, następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.  Młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych zapraszam na Eucharystię z okazji rozpoczęcia roku w  pierwszy piątek miesiąca (6.IX) na godz. 18.00.

W I piątek (6.IX) po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa, Akt Wynagrodzenia, Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek, od godz. 17.00.

    W I sobotę miesiąca (7.IX) odwiedziny chorych od godz. 8.00.

Na Mszy wieczornej zmiana tajemnic różańcowych  ZAPRASZAM  WSZYSTKICH CZŁONKÓW ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA SPOTKANIE PO MSZY ŚW.

Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory i o błogosławieństwo Boże na kolejny rok dla mieszkańców Brzezia i Ujazdu będzie dzisiaj 1.IX, o godz. 16.00.

Zapraszam na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę, 8.IX.2019 o godz. 17.00 na plebani.

        Ksiądz Arcybiskup zaprasza rodziny na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę, 8.IX ‑ informacje na plakacie !

       Planowana jest pielgrzymka do Szczepanowa – Porąbki Uszewskiej – Zabawy w sobotę, 21.IX.2013 Zapisy w zakrystii.  Informacje na stoliku i w gablocie.

        Dziękuję bardzo Paniom Elżbiecie Staroń i Monice Franczyk za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i za wystrój kwiatowy a   P. Marioli Kurbiel  za troskę o obrusy i bieliznę liturgiczną.  Za tydzień zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Jeziorańska 2, 11, 22, 27,29 ,31, 34 46