Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21.05.2023

 

Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klasy III będą uczestniczyły w I Komunii Świętej z Panem Jezusem. Kazanie wygłosi Ks. Przemysław Szumiec, nasz rodak, który w tym roku obchodzi 10 r. święceń kapłańskich. Przez cały tydzień dzieci komunine gromadzą się o g. 18.00 na Mszy św. w ramach Białego Tygodnia!

 

Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci klasy III za dar ołtarza na rzecz Wspólnoty Parafialnej – Kościoła w postaci dwóch kompletów obrusów na ołtarz główny i dwa pobocze obrusiki w darze 2 150 PLN. Bardzo dziękuję również za zaangażowania się w przygotowanie kościoła i całego otoczenia na Uroczystość I Komunii Świętej! Serdeczne Bóg zapłać!

 

  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
  • W poniedziałek – ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA – odpust parafialny
    Msze święte o godz. 8.00 i 18.00. Uroczystą Sumę o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. dr Adam Trzaska – kapelan Hospicjum św. Łazarza w Krakowie Nowej Hucie.
    Zapraszam członkinie Żywego Różańca do modlitwy /Różaniec za Parafie o g. 17.20/
    Zapraszam OSP Brzezie i OSP Ujazd …poczty sztandarowe …Zapraszam dzieci I komunijne, i rocznicowe wraz z Rodzicami …Ojców dzieci rocznicowych proszę o niesienie figury św. Michała Archanioła i feretronów św. Faustyny i św. Jana Pawła II …Zapraszam młodzież bierzmowaną do niesienia feretronu Błog. Fatimy oraz franciszkańskiego różanca
    …Zapraszam dzieci do sypania płatków kwiatowych przed Najświętszym Sakramentem…dzieci przedszkolnych z dzwoneczkami …Litania do Matki Bożej będzie śpiewana w czasie procesji.

 

Spotkanie z rodzicami uczniów kl. IV w związku z Rocznicą I Komunii św. – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

 

Kandydatów na ministrantów i rodziców obecnych na Mszy św. proszę o kontakt w zakrystii. Spotkanie ze Służbą liturgiczną w przyszłą niedzielę 28.V po Mszy św. o godz. 9.00.

 

Za dzisiejsze ofiary na planowane prace remontowe z racji III niedzieli miesiąca wszystkim ofiarodawcom i gościom składam najserdeczniejsze podziękowanie!

 

Można zgłaszać się na organizowaną w dn.9-10.06 .2023 wyprawę historyczną do Lublina i okolic.

 

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania naszej świątyni przedstawicieli Rodziców kl. IV obchodzących w przyszłą niedzielę rocznicę I komunii.

 

Wszystkim Gościom oraz Drogim Parafianom dziękuję za wspólną modlitwę i obecność!

Ks. Ryszard