Ogłoszenia Parafialne

25 Niedziela zwykła – 22.09.2020r.

 

W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

  • W poniedziałek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • We wtorek – bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • We środę św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika
  • W czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy
  • W sobotę – świetych męczenników Kosmy i Damiana
  • W niedzielę św. Wincentego à Paulo, prezbitera, patrona dzieł miłosierdzia na świecie

 

TRIDUM SKUPIENIA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA /niedziela-g.8.00 , poniedziałek, wtorek 18.45/

W nadchodzącą środę w czasie wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 z rąk Metropolity Krakowskiego Abp. Marka Jędraszewskiego 42 młodych ludzi przyjmie SAKRAMENT DOJRZAŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ!
Po Mszy św. ks. Abp. poświęci nowe witraże w naszym kościele!
ZAPRASZAM WSZYSKICH PARAFIAN!


W przyszłą niedzielę o g. 7.50 uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Bernardyny Jabłońskiej i św. Brata Alberta – będziemy gościć Siostry Albertynki z Domu Generalnego z Krakowa.

Zapraszam dzieci kl. III wraz z Rodzicami na wręczenie i poświęcenie różańców świętych w niedzielę, 27.IX o godz. 10.00 a po Mszy św. na krótkie spotkanie w sprawie komunii św. w 2021 r.

Msza św. w intencji małżeństw przeżywających jubileusz 10cio, 15sto, 20sto, 25cio, 30sto, 40sto i 50cio lecia i więcej będzie miała miejsce 13 października br. o godz. 17.00. – nabożeństwo fatimskie\! Bardzo proszę o zgłaszanie po Mszach świętych do zakrystii małżeństw, które w tym roku obchodzą swoje jubileusz!

Dzisiaj dzień składki inwestycyjnej na nowy dźwiękoszczelny konfesjonał Bóg zapłać za ofiary tym, którzy o tym pamiętali. Można złożyć ofiarę na ten cel na subkonto bankowe lub w kopertach także w przyszłą niedzielę.

Dziękuję bardzo Rodzicom dzieci kl. IV i młodzieży bierzmowanej za pracę wokół czystości i wystroju kościoła, za kwiaty i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu w sobotę 26.09. zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Szlacheckiej 25,26,29,32,38,45